خانه / مسائل اجتماعی / در چه موردی گفتگو کنیم؟

در چه موردی گفتگو کنیم؟

گفتگو کردن یکی از نیازهای اصلی انسان هاست؛

گفتگو با اهداف مختلفی انجام می شود. سرگرمی، انتقال اطلاعات، دریافت اطلاعات، معامله و … .

هر چقدر تعداد افراد حاضر در گفتگو بیشتر باشد، احتمال این که نتایج حاصل از گفتگو مفیدتر و کاربردی تر جلوه کند بیشتر است.

یک گفتگوی جمعی برای این که به نتیجه ی مطلوبی برسد باید چارچوب و قوانین مشخصی داشته باشد تا از آفت های احتمالی مصون بماند. در این جا نظرات بعد از تائید، منتشر می شوند. بنابراین احتمال این که بحث از موضوع اصلی منحرف نشود و …، بسیار بیشتر از گروه های پیامرسانی است

در خانواده برتر ۲؛

بستری فراهم شده که شما می تواند موضوعی را برای گفتگو پیشنهاد دهید و یا در موضوعات پیشنهادی دیگران وارد بحث شوید. موضوعات پیشنهادی می توانند دغدغه های ذهنی شما، موضوعات روز جامعه، خبر منتشر شده در یک خبرگزاری رسمی و … باشد.

با توجه به قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، محدودیتی در انتخاب موضوع وجود ندارد.

وجود سایت خانواده برتر ۲ چه لزومی دارد؟

با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی، معمولا گفتگوهایی که در گروه ها انجام می شود ۳ مشکل بزرگ دارند:

  • نخست این که قابل استفاده در طولانی مدت نیستند. هر لحظه ممکن است یکی از اعضای گروه موضوع جدیدی را مطرح کند. با ارسال نظرات جدید، مطالب قبلی به مرور زمان از دسترس خارج می شوند و قابل استفاده برای اعضای جدید گروه نیستند!
  • دوم این که تنها راه با خبر شدن اعضای خارج از گروه، از مطالب مطرح شده در گروه شما، این است که اعضای گروه مطالب را در گروه های دیگر کپی کنند!، اگر چنین اتفاقی نیافتد، با توجه به رشد فناوری در عصر حاضر، باید گفت که شما عمرتان را هدر داده اید!
  • سوم این که، حاصل عمر شما در نتایج جستجوگرهای اینترنتی قابل مشاهده نیستند، الان زمانی نیست که شما عمرتان را صرف انتقال اطلاعات به ۱۰۰، ۲۰۰ و … نفر بکنید!، مطلبی که شما برای آن وقت میگذارید باید دو ویژگی داشته باشد، اول این که برای کل مردم در دسترس و دوم این که ماندگار باشد. این در حالی است که پیام رسان ها چنین ویژگی هایی ندارند و ما در واقع خودمان را در پیام رسان ها زندانی کرده ایم.

بنابراین اگر می خواهید مطالبی که برایشان وقت میگذارید در دسترس عموم مردم باشند و نسل های آینده هم بتوانند از آن ها استفاده کنند خودتان را از زندان واتس اپ و … آزاد کنید و به بحث و گفتگو در سایت ها بپردازید.

بعد از تجربه موفق وبلاگ خانواده برتر که هنوز هم فعال است، بنده تصمیم گرفتم ضمن حفظ وبلاگ خانواده برتر و ادامه ی فعالیت در آن، نسخه ی جدیدی از خانواده برتر را با امکانات بیشتر در اختیار مردم قرار دهم.

خلاصه ی مطلب این که؛

تجربیات و اطلاعات خود را در جاهایی منتشر کنید که در دسترس عموم مردم باشد نه در چند گروه پیام رسان، اطلاعات خود را در جایی ثبت کنید سالیان سال در دسترس نسل های بعدی باشند نه این که با حذف گروه پیام رسانی، کل مطالب شما از بین برود. 

اگر سایتی به هر دلیلی از کار افتاد، باز هم مطالب شما قابل بازیابی است، در ضمن اگر مطلبی که بیان می کنید واقعا حاوی نکات خوبی باشد، سایت های دیگر هم مطالب شما را در سایت خودشان منتشر می کنند و این یعنی ماندگاری تجربیات و اطلاعات شما.

اگر از لحاظ معنوی به موضوع نگاه کنیم؛

در حال حاضر یکی از بهترین کارها در بحث باقیات صالحات، انتشار مطالب آموزنده در فضای اینترنت است. چون تعداد افرادی که از راهکارهای شما برای بهبود زندگی و حل مشکلات شان استفاده می کنند محدود به ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ نفر نیستند .

۰
avatar
  اشتراک  
اطلاع از