خانه / خانواده / همسرداری / مدیریت روابط همسر و خانواده / برای حفظ آرامش خانواده گاهی باید سیاست به خرج داد

برای حفظ آرامش خانواده گاهی باید سیاست به خرج داد

سلام
گاهی لازمه برای این که آرامش خانواده حفظ بشه زن و مرد در رفتارشون سیاست به خرج بدن . اگه این کار رو نکنن قطعا به مشکل بر می خورند ، نمیگم صد در صد ولی ریشه درصد زیادی از اختلافات عروس و مادر شوهر – داماد و مادر زن بر میگرده به عدم مدیریت روابط زن و مرد . زن نمی تونه رابطه شوهر و مادرش رو به درستی مدیریت کنه و بلعکس .
وقتی ازدواج می کنید شما باید اوضاع رو طوری مدیریت کنید که رابطه ی بین همسر و خانواده تون همواره خوب باشه .
یه نکته ی کلیدی در این زمینه وجود داره که جهت یادآوری عرض می کنم :
شما باید سعی تون این باشه که همسرتون رو برای خانواده تون و خانواده تون رو برای همسرتون عزیز کنید .
این کار با خودشیرینی کردن و طرفداری کردن امکان پذیر نیست !
تا وقتی ازدواج نکردید ، مادر و پدر برای شما در درجه اول محسوب میشن . ولی وقتی ازدواج کردید پدر و مادر یک پله نزول می کنن و همسر جای اونا رو میگیره . اگه می خواید در زندگی زناشویی آرامش داشته باشید باید این اصل رو بپذیرید .
برای عزیز کردن همسر  و خانواده نزد همدیگه ، موارد مثبت رو منتقل کنید نه چیزهایی که باعث دلخوری میشه .
فرض کنیم همسر شما یه بداخلاقی کرده ، شما نباید به بهانه ی درد دل کردن  و سبک شدن ، اونو بذارید کف دست مادر یا پدرتون !!!
اگه چنین کاری کردید بذر کینه از شوهر رو در دل پدر و مادرتون می کارید . دو روز دیگه شما با هم آشتی می کنید و همدیگه رو می بخشید ولی پدر و مادرتون چی ؟ اون ها هم می بخشند ؟
همین میشه که وقتی با همسر میرید خونه پدرتون ، اون ها کاری رو که با شما کرده به یاد میارن و با اون گرمای سابق با شوهرتون رفتار نمی کنن .
بعد شوهرتون میگه منو تحویل نگرفتند پس فعلا نمیریم خونه ی اون ها ! از اون طرف پدر و مادرتون میگن سایه تون سنگین شده چند روزه این طرفا پیداتون نیست ؟
شما هم ممکنه همون اشتباه رو تکرار کنید و بگید اون دفعه شوهرم رو تحویل نگرفتید ناراحت شده ! اون ها میگن مگه چکار کردیم ؟! …

اگه سیاست نداشته باشید زندگی تون تلخ میشه . پس کار درست چیه ؟
خیل ساده است . کمی تحمل می خواد . کوچک ترین محبتی که همسرتون به شما کرد رو برای خانواده تون تعریف کنید ! از اون طرف منتظر باشید مادر یا پدرتون یه تعریفی از همسرتون بکنن ، اون اظهار نظر مثبت رو به همسرتون منتقل کنید .
نیازی به توضیح بیشتری نیست !
موفق باشید

۰
avatar
  اشتراک  
اطلاع از