خانه / مسائل فردی / چطور عشق قبلی، افکار ناخواسته و … را در ذهن مان کم رنگ تر بکنیم ؟

چطور عشق قبلی، افکار ناخواسته و … را در ذهن مان کم رنگ تر بکنیم ؟

سلام

فراموش کردن هر چیزی من جمله عشق به یک انسان ! فقط یک راه طبیعی داره . اگه موفق بشید کاری کنید که روز به روز کمتر به اون شخص، اتفاق بد، افکار ناخواسته یا … فکر کنید ، بعد از مدتی فکر اون شخص یا افکار بد چنان در ذهن شما کم رنگ میشه که نمی تونه برای شما اذیت کننده باشه .

طبیعتا ذهن ما دکمه ی Delete نداره ، بنابراین با روال طبیعی نمیشه کاری کرد که کلا فکر یک شخص یا یه اتفاق ناخوشایند رو از ذهن مون حذف کنیم . فقط می تونیم اون رو یه گوشه از ذهن مون بایگانی کنیم که گاهی ممکنه به خاطر دیدن اون شخص یا … دوباره به یادش بیافتیم که اونم آزار دهنده نیست .

مرگ عزیزان یکی از دردناک ترین اتفاقاتی هستش که ممکنه برای هر شخص پیش بیاد . روزهای اول یاد مرحوم خیلی نزدیکانش رو اذیت میکنه . به طور طبیعی فکر اون مرحوم کم کم در یاد نزدیکانش کم رنگ میشه . همون شخصی که روزهای اول به خاطر فوت عزیزش غش می کرد ، چند روز بعد می بینیم که داره میخنده ! نمیشه از چنین شخصی ایراد گرفت ، چون روال طبیعی این دنیا همینه .

اما عده ای هم هستند که بر خلاف روال طبیعی ، به مقدار کم یا زیاد و به صورت عمدی خاطره های اون مرحوم رو در ذهنش شون دوره می کنن . این افراد معمولا همیشه داغ شون تازه است ، چون به طور غیر عادی دارن به اون مرحوم فکر می کنن . در واقع دارن در مقابل کم رنگ شدن یاد اون مرحوم در ذهن شون مقاومت می کنن . همون طور که می دونید این مقاومت کردن ضررهای روحی و جسمی زیادی به شخص وارد میکنه . این جا نمی خوایم بحث کنیم که کار این افراد درسته یا غلط ، فقط برای فهم موضوع به این مثال استناد شد .

جریان فراموش کردن عشق قبلی، یه خاطره بد و … هم همینه ، تا وقتی عمدا به عشق قبلی یا اون خاطره ی بد فکر کنید ، نمی تونید از فکرش خلاص بشید .

بله ، در روز های اول ممکنه خودمون عمدا نریم سراغ خاطره های اون شخص ، ولی فکرش به طور ناخودآگاه وارد ذهن مون بشه ، این اتفاق قابل انکار نیست و نمیشه جلوش رو گرفت ولی ؛

اگه به اون فکر ناخواسته بها ندیم و فوری به یک موضوع دیگه فکر کنیم ، خیلی سریع به جایی می رسیم که بعد ها اگه ناخودآگاه به یادش افتادیم به راحتی می تونیم ازش بگذریم .

این بخش مهمی از روند فراموشی عشق قبلی بود ولی همه ی اون نیست . برای موفقیت بیشتر در فراموشی عشق قبلی باید یه کار مهم دیگه هم باید بکنید .

باید همه ی چیزهایی که شما رو یاد اون شخص یا … میندازه رو از زندگی تون حذف کنید به طوری که چشم تون به اون ها نیافته .

هدیه ، شماره تلفن ، آی دی ، صفحه ی شخصی و … هر چیزی که نشانی از اون شخص باشه رو باید از جلوی چشم تون دور کنید . همون طور که نباید عمدا به اون شخص فکر کنید نباید اجازه بدید که چیزی شما رو به یادش بندازه .

اجرایی کردن این توصیه ها در روزهای اول سخته ، ولی هر روز که بگذره ، کار شما آسون تر میشه .

موفق باشید

۰
avatar
  اشتراک  
اطلاع از